Tommy Hilfiger 2010 ilkbahar Yaz "Çizgisiz"

Tozpembe modellerle başlayan Tommy Hilfiger 2010 ilkbahar Yaz defilesi, bu sezonun en favori renkleri olan Lacivert ve Beyaz a doğru yönelmiş ve renkler kendi içinde çok başarılı bir şekilde karıştırılmış. Bu Tommy nin genel alışkanlıklarından bir tanesi ilkbahar yaz defilesi denildiğinde kullanılan renkler “Lacivert – Beyaz” karışımlarının güçlü kombinasyonları oluyor. Aynı zamanda bu; sportifliği, rahatlığı ve şıklığı en açık şekilde gösteren renk karışımlarından bir tanesi. O kadar ki sadece bu iki rengi kullanarak yukarıda bahsettiğim etkiyi yakalamanız neredeyse kaçınılmaz oluyor.

Açıkçası koleksiyonun net bir çizgisi yok yani, şu ön planda demek çok zor. Klasik elbiseler, trençkotlar, mayolar, şort modeller, mini elbiseler hatta erkek modeller bile var! Aslına bakarsanız defilenin Bayan & Erkek karışık olmasının sebebi Tommy nin genellikle ortak defileye yönelmesi. Fakat ben yalnızca bayan modellerle ilgilendiğimden erkekleri pas geçmek durumundayım.

Bu yaz her tarafta bol bol göreceğimiz tül elbiselere Tommy de ağırlık vermiş. Dikkatimi çeken noktaysa bazı modellerin cidden gecelik gibi olması; incecik askılar, tül ve hafif kumaşlar, kısa ve düz modeller. Yine de bu etki sağ taraftan eklenen ufak bir broşla çok başarılı bir şekilde kırılmış. Straples modellerse inanılmaz başarılı, hatta tül kısmının arkadan yarım bırakarak sateni göstermeleri çok hoş detaylardan birisi.

Çanta modelleri ciddi anlamda kötü, zaten defilede de çok az gösterilmiş. Hani çanta modelimiz yok dememek için çıkartılmış gibi duruyorlar. Elle tutulur diyebileceğim yalnızca bir model var o da lacivert beyaz elbise ile aynı renkte olan çanta. Neyse ki çantada ki bu açık ayakkabılar ile biraz toparlanmış; çeşit bol ve modeller iddialı gibi.

Genel olarak defile ne çok kötü nede çok iyi, orta halli diyebileceğim bir aralıkta. Özellikle çok fazla alana yayılmış olmaları, tamamlayıcı paçaları ikinci plana itmeleri ve modellerin azlığı bu etkiyi yaratan en önemli noktalar.


1 yorum:

Syhn dedi ki...

lacivert beyaz benimde vazgeçilmezlerim arasında.. görsellerde çok güzel, mest etti beni!