Dior 2010 ilkbahar Yaz "İç Hatlar"

Silahlarla başlayan defile mankenlerin çıkmasıyla normale dönüyor. Artık “Farklı olarak ne yapalım?“ sorusuna çok fazla alternatif cevap verilebiliyor. Tabi markaların kendi içlerinde olan rekabeti de bu etkiyi yaratan en önemli faktörlerden birisi. Chanel in yerin altından çıkan orkestrası kadar marjinal olmasa da fena değildi diyip konuyu kısa kesiyorum. Neyse ki defilenin devam eden kısmı da en az başı kadar iddialı ve bol çeşitli olmuş. Ağırlıklı konseptimiz bu yıl bolca gördüğümüz “iç çamaşırı” üzerine.

İlk olarak değinmek istediğim noktalardan birisi ceket modellerinde ki çeşitlilik. Bazıları kısa trençkot havasında olsa da genel itibari ile farklılık ön planda. Ayrıca trençkot olarak da siyah çiçek desenli olan model çok başarılı olmuş, ek olarak modelin mor kısımları da var, tahmin ediyorum ki bu siyah etkisini biraz olsun kırmak için eklenmiş. Deri ceketler genellikle deri çantalar ile kombine edilmiş, aynı renkte deri çantalar direkt olarak göze çarpanlar arasında.

Kısa ve uzun elbiselere değinmeden hemen önce, genel olarak modeller; saten üstüne şifon tül ve transparan ağırlıklı, görünüm olaraksa korse havasındalar. İç çamaşırı modellerinin dışa çıktığı şu anlarda Dior un tutumu bana kalırsa biraz fazla abartı. Modeller geceliğe daha yakın desem yanlış olmaz diye düşünüyorum. Hatta gecelik mi desem elbisemi desem diye kararsız kaldığım modeller bile oldu. Uzun elbiselerse kendilerini kurtarmakta daha başarılı olmuşlar ve kısalar kadar sırıtmamışlar.

Ayakkabılar ve takılar gerçekten çok iyi, çantalarsa biraz daha geri planda kalmış. Ayakkabıların hemen hepsi dolgu topuk ve çeşit açısından da çok başarılılar, özellikle deri çantalar ile mükemmel uyum sağlayan modeller var. Takılarsa altın üstüne pırlanta düşünülmüş, kolye ve bileklikler başarılı.

Christian Dior 2010 ilkbahar yaz sezonunda ortalamanın üstünde bulduğum markalar arasında ki zaten bunu da gerek çeşit gerekse farklılık olarak kendileri de başarılı bir şekilde gösterebiliyor.

3 yorum:

Moda Boncugu dedi ki...

Koleksiyon harika, paylasiminiz icin tskler :)

Resim Güncesi dedi ki...

Kolleksiyona bayıldım. Ayrıca videosunu eklediğiniz için teşekkürler.

Adsız dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.