Prada 2009 2010 Sonbahar Kış "Deri"

Prada 2009 2010 Sonbahar Kış defilesine genel olarak baktığımızda “deri” kumaşların yoğun bir şekilde kullanıldığını görüyoruz. Deri genel olarak ağır bir kumaş, giyen kişi üzerinde ciddi ve sert bir hava bırakıyor. Özellikle de erkeklerde kötü çocuk imajının vazgeçilmezinin siyah deri ceketler olduğunu bilmeyen yoktur sanırım. Ayrıca deri; sıcak tutması, kolay yıpranmaması ve çok dayanıklı olması açısından da her daim moda, yani modası da geçmeyen bir kumaş. Eğer deriden hoşlanmıyorsanız da Prada geniş bir koleksiyona ve çeşitliliğe sahip, bu nedenle dilediğiniz gibi rahatça seçiminizi yapabilirsiniz.

Koleksiyonda ilk olarak diz üstü çizmelere değinmek istiyorum. Çünkü Prada bu konuda son noktayı koymak istemiş. Diz üstü demekte bana tuhaf geliyor “kalça altı” daha uygun bir isim olabilirdi. Bu kadar uzun olması yetmezmiş gibi hafif bir jartiyer görünümü de katılmış yanlardan kemerinize bağlanabiliyor. Açıkçası bunların aşırı kullanışsız olduklarını düşünüyorum ve fazlasıyla da abartılı buldum. Tabi normal çizme modelleri çok daha estetik onlarda da aynı jartiyer havası var ve bu sefer daha kibar bir şekilde diz altından bağlanıyor.

Deri elbise modelleri koleksiyonda özel bir yere sahip, bunlar çok parçalı dikey şekilde sıralanmış derilerden oluşuyor. Ayrıca üzerlerinde çok hoş baskılar ve desenler de bulunuyor. Bu modeller daha çok eski zamanlarda yapılan “deri zırh”lara benziyor. Zaten gördüğünüzde o hafif savaş havasını alacağınıza şüphem yok. Fakat kötü değiller, duruş ve farklılık olarak tam puan verebilirim. Dikkat çekme konusunda da çok etkililer.

Yine çok meşhur olan çeşitli sürüngen derilerinden Prada çantalar da unutulmamış. Hepsi çok şık ve buram buram lüks kokuyor. Çanta modelleri tek kelime ile mükemmel. Ayrıca kadife benzeri çantalarda bulunuyor yine deri sevmeyenler için. Gözlük ve bazı kürk modelleri de ne çok abartı ne de çok sade tam olarak istenileni veriyorlar.

Genel olarak Prada birkaç ayrıntı dışında benden tam not almayı başardı. Tek kelime ile mükemmel bir koleksiyon olmuş. Fazla uzatmadan yorumu size bırakıyorum.

Hiç yorum yok: