Miu Miu 2009 2010 Sonbahar Kış "Kürk Yakalar"

Miu Miu 2009 2010 Sonbahar Kış sezonunda çarpıcı birkaç tasarımın yanı sıra, yoğun olarak kürklere ağırlık vermiş. Fakat bu her tarafta görmeye alıştığımız tarzda bir kürk yapısı değil. Yakanın sadece bir tarafından gelen bu kürkler, bütün halde tüm yakayı kaplıyor ve modelin ön tarafında yer alıyor. Koleksiyonda geniş bir yere sahip olan bu detayı, çok başarılı bulmadığımı üzülerek söylemeliyim. Kötü değil tabi ki ama olmasa da olurmuş yani öyle inanılmaz bir şey katamamış modellere. Kürke tümüyle karşı olmasam da bu sefer hayvanlar boşa ölmüş gibi.

Elbise modelleri genel olarak göğüs dekolteli ve kruvaze düşünülmüş. İçiniz göründüğü için, iç çamaşırı renginizi de üstünüze uydurmanız gerekiyor. Renk olarak; “uçuk renkler”in yanı sıra; bej, bordo, kırmızı, kahve gibi daha gösterişli renklere de gidilmiş. Ayrıca belirtmeliyim ki; birbirinden farklı desenler bu renkler ile kombine edilmiş ve mükemmel tasarımlar yakalanmış, tek kelime ile göz alıcı.

Kesimler genel olarak çok başarılı, hepsinin üzerinde özenle çalışılmış. Bazı modellere büyük cep dilleri eklenmiş, tahminimce bunlar yakalar ile uyumlu olması açısından düşünülmüş ufak detaylar. Ayrıca desen ile kesimler mükemmel bir uyum içerisinde ve hiçbirisi sırıtmıyor.

Ayakkabı modellerine geldiğimizde, genel olarak modeller bilekten bağlamalı ve bağlama kısımları da kemer şekilde. Yine bazı kürklü ayakkabı ve çanta modelleri de koleksiyonun içinde. Çantalar ise görmeye alıştığımız klasik tasarımlar öyle çok ilgimi çeken bir detay olmadı, birkaç gözlük tasarımı da koleksiyona iliştirilmiş durumda.

Genel olarak Miu Miu, gerek kesimleriyle gerekse kürkleriyle olsun durumu kurtarmış ve gayet başarılı bir koleksiyon oluşturmuş. Bu sezon da pek çok bayanın beğenisini kazanacak gibi görünüyor.

Hiç yorum yok: