Gianfranco Ferré 2009 2010 Sonbahar Kış "Altın Topuklar"

Gianfranco Ferré 2009 2010 Sonbahar Kış sezonunda en geniş koleksiyona sahip markalardan birisi. Genel olarak dikkat çeken detaylar; "dik omuzlar", "altın topuklar" ve "parlak kumaşlar" diyebilirim. Bu sezon moda olan dik omuzlar; GF de daha yumuşak işlenmiş ve bol modellerle birleştirilmiş, en başarılı dik omuz kombinasyonu Gianfranco Ferré yakalamış görünüyor. Parlak kumaşlarsa; siyaha çok yakın renklerde fakat "tafta" gibi daha belirgin olan diğer renk; arka plandan hissettirilmiş. Koyu kahve-Petrol yeşili gibi renkler tasarımlarda önemli bir yere sahip. Altın topuklarsa; Hemen hemen kullanılan tek topuklu ayakkabı modeli. Ve şaşırtıcı bir şekilde koleksiyonu hiç sıkmamış. Pek çok şeye uyum sağlayan bu tasarımın farklı renkleri de mevcut.

Modelleri toparlayan detay olarak; toka kısmı taşlı kemerler düşnülmüş. Bu kemeler, kürklerin vazgeçilmezi olmalı, çünkü yerine koyabileceğiniz, hiçbir şey bu kadar kibar ve havalı durmuyor. Bazı elbise modellerin de bu kemerler yerine büyük fiyonklar bağlanmış. Arkadan ve önden bağlamalı modelleri var, fakat bir kaçı neredeyse elbise ile aynı büyüklükte ve inanılmaz abartılmış. Haliyle elbisede bir yere kadar kaldırabilmiş bunu, devamındaysa berbat bir görüntü oluşmuş. Hatta bir tanesinde boydan yan fiyonk verilmiş, bu aşamada sanıyorum ki tasarımcılar bir hayli sıkılmışlar.

Bazı modellerde Chanel bu sezon ki boyunluklarına özenilmiş diyebilirim sanırım. Hatta farklı olması açısından bir tanesi yarım omuz şekilde dizayn edilmiş, ve bana kalırsa çok vasat durmuş, eteğe de aynı kat kesim verilmiş olmasına karşın kurtarmakta yetersiz kalmış.

Ayrıca Gianfranco Ferré genişte bir çanta koleksiyonuna sahip. Tüm modeller çok orijinal ve estetik bir şekilde dizayn edilmiş. Yılan derisinden tutunda kadifeye kadar pek çok farklı kumaşta çantalar var. Topuklu ayakkabı ve çanta konusunda benden tam not aldıklarını söylemeliyim. Ve kürk seven bayanlar için de kısa ve uzun tasarımlar şıklığınıza şıklık katmaktan asla geri kalmayacaktır.

Hiç yorum yok: