Chanel 2010 İlkbahar Yaz "Samanlık"

Chanel 2010 İlkbahar Yaz sezonunda "samanlık"dan esinlenmiş ve defilede arka plan olarak bu konsepti kullanmış. Modellerde genel olarak kırsal bir hava hakim, biraz geriye dönüş biraz da sadelik ve tabii ki değişmeyen Chanel çizgileri. Geçen sezon ki sığ ve dar koleksiyon yerini gayet dolu ve canlı bir koleksiyona devretmiş. Gerek renk gerekse model olarak pek çok seçeneği içinde barındıran Chanel bu sezon bomba gibi karşımızda.

Elbise ve etek seviyorsanız eğer koleksiyon içerisinde bolca bulunuyor. Özellikle de "yırtmaç", pantolonlardan tutunda hemen her modelde var. Hatta zaten mini olan eteklere bile yırtmaç eklenmiş. Fakat çok korunaklı modeller değil. Bahsettiğim bazı pantolon modelleri de boydan yine sağ ve soldan yırtmaçlı, bunların daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Omuzlardan fırfırlı modeller büyük beğeni topladığından bu sezonda unutulmamış. Ayrıca klasikleşmiş Fransız gömleklerinin erkek ve bayan modelleri var.

İlkbaharın vazgeçilmezi çiçek modelleri Chanel da geniş bir yere sahip. Fakat bu modeller daha çok dantel/triko havasında işlemeli olarak düşünülmüş ve tabi ki bolca çiçek desenli . Aynı çiçeklerden hem çantaya hem de ayakkabılara da işlenmiş ve bu sayede baştan aşağıya bir uyum yakalanmış. Renk olarak ise, daha çok kırmızı, bej ve pembe ağırlıklı.

İlginç detaylardan birisi ise; kısa elbise modellerinin kabarık oluşu, bunlar içten kasnaklı gibi duran modeller ve yürürken hem kısa hem de kabarık duruyorlar. Yenilikçi ve hoş olan bu yaklaşımı beğendiğimi söylemeliyim. Elbiselere özel bir hareket ve daha da estetik bir görünüm kazandırıyor.

Genel olarak Chanel defilesi bu sezon çok dolu ve birbirinden güzel modelleri bizlere sunuyor. Unutmadan, defilenin sonlarına doğru sizleri çok hoş bir sürprizin beklediğini de hatırlatmak isterim, umarım beğenirsiniz.

Hiç yorum yok: