Brioni 2010 İlkbahar Yaz "Detaylar"

Brioni 2010 İlkbahar Yaz sezonunda gördüğüm en orijinal markalardan birisi. Farklı ve etkileyici detaylar hemen her modele serpiştirilmiş. Özelliği olmayan bir tasarım neredeyse yok. Hem yenilik yapıp hem de estetikliği yakalamak bir hayli zor olmasına karşın, bunun üstesinden gayet cesurca gelmişler. Bu açıdan hepsini tebrik ediyorum.

Gri rengi koleksiyonda geniş bir yere sahip. Yaz ve ilkbahar için biraz soluk kalsa da tercih edilebilir renklerden birisi. Ayrıca yazın görmekten sıkıldığımız beyaz, pembe gibi renklere de hafif gri ekleyerek, daha etkileyici bir imaj da yaratabilirsiniz. Gri-Pembe karışımlarının ne kadar güzel olduğunu söylememe gerek yok sanırım.

Farklılık adına pek çok nokta olmasına karşın, bileklik modelleri beni ayrı bir cezp etti. Genelde elbise ile aynı renk düşünülen bu bileklikler; biraz büyük ve üç parçadan oluşuyor. Hafif tekerleği anımsatsa da gayet estetik ve bir o kadar da şık duruyorlar. Üç parçaya da ayrı bir desen verilmiş olması bu etkiyi oluşturan en önemli faktörlerden birisi.

Bazı elbise modellerinin kare ve yuvarlak benzeri desenleri çok profesyonel düşünülmüş. Klasik çiçek desenlerinden sıkılanlar direkt olarak bu tür kumaşlara yönelebilirler. Bence yakın zamanda bu modellerden bolca görebiliriz. Güzel ve estetik bir kesim ile çok başarılı kombinasyonlar yakalanabiliyor.

Ayakkabı olarak klasik olan topuklu modeller tercih edilmiş. Bu klasik ayakkabılar neredeyse her şeyle uyum sağlayan cinsten. Kotlardan tutunda elbiseler, şortlar, etekler, pantolonlara kadar her şeyin altına rahatlıkla kullanabilirsiniz. Burada unutulmaması gereken noktalardan birisi ayakkabı seçiminde biraz daha farklı bir renge gidilip daha hoş bir görünüm yaratabiliniyor olması. Mesela Brioni gri bir elbisenin altına çok soluk mürdüm ayakkabılar eklemiş.

Genel olarak Brioni farklı ve etkileyici. Her yerde görmeye alıştığımız çizginin biraz dışına çıkmayı başarmışlar. Daha fazla uzatmadan sözü size bırakıyorum. İyi seyirler.

Hiç yorum yok: