Balmain 2010 İlkbahar Yaz "Püskül"

Balmain 2010 ilkbahar yaz sezonunda fazla riske girmeden, sade ve kullanışlı modelleri hedef almış. Koleksiyon günlük kullanıma veya daha şık yerlere fazlasıyla uygun, bu açıdan arada modeller olduklarını söyleyebilirim. Genellikle parlak kumaşların tercih edilmiş olması yukarda belirttiğim etkiyi yaratan en önemli faktörlerden birisi. Daha çok elbise ve pantolon tasarımlarına yer verilen defilede, bazı şort ve ceketler de fazlasıyla iddialı. Renk olarak pek çok firmanın aksine Balmain daha koyu olan; kahve, altın, gümüş ve bakır renklerine yoğunlaşmış.

Başlıkta da belirttiğim üzere bence defilenin ana detayı “püskül”ler. Hemen hemen her modele eklenmiş; pantolonlar, ceketlerin omuzları (özellikle), şortlar, etekler, elbiseler kısacası her şeyde görmek mümkün. Hoş mu olmuş peki? Açıkçası pantolonlarda beğenmedim, ama eteklerde ve elbiselerde çok hoş duruyor. Pileli eteklerden daha kıvrak ve hareketli bir görüntü “kışkırtıcı” diyebilirim.

İlkbahar yaz olmasına karşın, Balmain ısrarla “bot bot bot” demiş. Tüm modeller kısa botlarla tamamlanmış. Modeller bana kalırsa çok başarılı. Yine yoğun olarak gördüğüm bir detay da derin göğüs dekolteleri. Bu konu tümüyle sizin zevkinize kalmış durumda. Kalın kemer modellerini de bazı elbiselerde görebilirsiniz.

Genel olarak Balmain, hafif farklılık ve klasik bir koleksiyon ile 2010 ilkbaharında karşımıza çıkacak. Modelleri bir bütün olarak çok beğendim. Umuyorum ki bu istikrarı diğer sezonlarda da devam ettirebilirler.

Hiç yorum yok: