Benetton 2009 2010 Sonbahar Kış "Renkler"

Benetton 2009 2010 sonbahar kış koleksiyonunda, yine cicili bicili rengarenk pek çok model bulunmakta. Bu kıyafetler her insana çocuksu bir hava katıyor şüphesiz, genç görünmek mi? kesinlikle!

Fakat bu sezon şöyle bir bakıyorum da diğer sezonlarda ki o farklı tasarımlar iddialı modeller yok, hatta vasat diyebileceğim kalem eteklere bile yer verilmiş. Tasarımları tek kelime ile "renkler" kurtarıyor... Zaten bu nedenledir ki adı "United Colors of Benetton" aslında istenileni verdiğini bile söyleyebiliriz, peki tatminkâr mı? Hayır. Ama diyorsanız ki ben rengarenk ve genç görünmek istiyorum o halde süper bir seçim olacaktır.

Triko tarzında etekler, kazaklar hatta atkıları beğendiğimi söyleyebilirim. Balıksırtı cekete geldiğimizde işler biraz karışıyor. Modası geçmiyor diyor bazıları ama gerçekçi olalım, o ne vasat ve yavan bir görüntüdür? Resmen babaannemden hatıra gibi. Hoş onun bile giyeceğinden şüpheliyim. Bununla beraber herkes gibi Benetton da deri çantalara el atmış. Genelde gördüğümüz piyasa modelleri ile aynı, öyle ben buradayım diyen göremedim.

Pek çok tasarımda geriye gidilmeye çalışılmış, özellikle pantolonlarda, hemen hemen hepsi inanılmaz erkeksi ve bol. Ya da biz bayanları dar görmeye alıştık bilemiyorum. Ama kadınsı özelliklerin başında estetiklik gelir ki bunu da bol ve geniş şeylerle yakalayamazsınız.

Renk karışımlarında, birbirini tamamlayanlar revaçta; mavi-kahve, pembe-mor, lacivert-kırmızı, sarı-siyah hepsi süper uyumlu olmuş, zaten mavi-kahve karışımları kumral bayanlara inanılmaz yakışıyor. Umarım kendinize uygun renkleri seçebilirsiniz, şimdiden kolay gelsin.

1 yorum:

gummybeans dedi ki...

ya renk görünce dayanamıyorum. açıkçası kış gelince koyu koyu giyinmekten sıkılıyorum ben. içim açıldı görünce bunları :) Sevdiğim bazı mağazalar var yaz kış renkli olabilen. mesela Bilstore, daha mağazaya girmeden için açılıyo. Aklında olsun mağazanın kartı var, puan topluyo, indirim yapıyo otto'da falan. ben falke çorapları bedavaya getirdim yazlık alışvertişlerim sonucunda :P bu alışverişkoliğe alkışları duyar gibiyim :))